MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:25

14. 03 2017 17:30 | tvnoviny.sk

Mama štyroch detí sa pozerá na ich utrpenie a nemôže im pomôcť. Chýbajú jej peniaze

Každé z nich má inú, ťažkú diagnózu. Boli obdobia, keď sme spali na holej zemi prikrytí dekami

Mama na ratolesti Patrika, Michala, Natálku a Dominika zostala sama.
Mama na ratolesti Patrika, Michala, Natálku a Dominika zostala sama. Foto: TV Markíza

Nič nie je horšie, ako keď matka vidí svoje deti choré. Denisa je mamou štyroch detí a každé z nich má inú, ťažkú diagnózu. Na ratolesti Patrika, Michala, Natálku a Dominika zostala sama. So smútkom v hlase hovorí, že si zle vybrala životných partnerov. Pre fakt, že ju opustili, keď bolo najhoršie, však neexistuje žiadne ospravedlnenie. Pani Denisa robí, čo môže, no má to mimoriadne ťažké. Rada by pracovala, no deti nemôže nechať doma samé s babičkou.

Najhoršie ja na tom Natálka. Má silnú epilepsiu a hoci má už desať rokov, stále používa plienky, pretože má organické poškodenie močového mechúra. Odchádzajú jej nervy na nohách, a ak sa to zhorší, hrozí jej amputácia celej končatiny.

Lekárka, ku ktorej sme chodili, ju zle diagnostikovala a ďalší si nás pohadzujú ako horúci zemiak. Cestovanie za vyšetreniami ma stojí veľa peňazí, ale výsledok nemám žiaden. Patrik má vrodenú chybu oka a stráca zrak. Michalovi zistili zvýšenú glukózu. Dominik mal mať operované oči, pretože škúli, ale lekárka operáciu neodporúčala, takže sa to neriešilo a stav sa mu zhoršuje," povedala nám zúfala mamina.

Deti sú skromné a výborne sa učia.
Foto: TV Markíza
 

Deti akútne potrebujú pomoc

Náš systém ju dostal na pokraj zúfalstva, s deťmi sa sťahuje z podnájmu do podnájmu a ani o lekároch sa nedá povedať, že by boli v jej situácii pre rodinu prínosom. Deti akútne potrebujú pomoc a vyšetrenia, ale odkiaľ na nich vziať v časoch, keď ani nemali na čom spávať?

Napriek neľahkému osudu sú deti vzorne vychované a mame pomáhajú, ako vedia. Radosť jej robia aj v škole, pretože sa učia výborne. „Deti sú veľmi skromné, všetko si vážia a starajú sa jeden o druhého, robia mi veľkú radosť. Nemáme peniaze a boli obdobia, keď sme spali na holej zemi prikrytí dekami," dodala.

Ťažko skúšanej mamičke sa rozhodla pomôcť aj Nadácia Televízie Markíza spolu s portálom ďakujeme.sk, ktorého tím už osem rokov pomáha a umožňuje ľuďom porozprávať ich príbeh alebo príbeh priateľa, ktorý nemá finančné zdroje na operáciu, liečenie, zdravotné pomôcky, rehabilitáciu či štúdium. Na ich stránke nájdete Denisin príbeh a, samozrejme, aj vy môžete prispieť jej chorým deťom a uľahčiť im tak život. Cieľová suma je 3 000 eur.

Pozrite si príbeh boja statočnej ženy o lepší život z magazínu Reflex.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?