Reflex cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:25

Herman Patrik

19. 10 2018 13:13 | www.markiza.sk
Patrik Herman
Patrik Herman Foto: TV Markíza

moderátor Reflexu

Žurnalistike sa začal venovať už počas gymnaziálneho štúdia. Bol šéfredaktorom školského časopisu Blesk, s ktorým niekoľkokrát po sebe vyhral celoslovenskú súťaž stredoškolských časopisov Štúrovo pero. Prispieval do regionálnych médií a stal sa regionálnym spravodajcom Slovenského rozhlasu. Pokračoval v štúdiu politológie na Fakulte humanistiky Trnavskej univerzity, ktoré v roku 1998 ukončil titulom magister. Moderoval v regionálnom Rádiu T (neskôr Forte) a stal sa najmladším hovorcom samosprávy na Slovensku (hovorca mesta Trnava).

Od roku 1996 je jeho profesionálnym pôsobiskom Televízia Markíza. V prvých rokoch bol redaktorom Televíznych novín so zameraním na činnosť bezpečnostných zložiek a kriminalitu. Neskôr pôsobil v investigatívnej relácii PAĽBA, stal sa tvárou a tvorcom kriminalisticko-investigatívnej publicistickej relácie KRIMI SK a celých 13 rokov bol redaktorom a moderátorom občiansko-publicistickej relácie LAMPÁREŇ. Zastával aj pozíciu šéfredaktora publicistiky. Od roku 2012 je moderátorom publicistickej relácie REFLEX.

Je sedemnásobným držiteľom ocenenia Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) v kategórii Osobnosť televíznej publicistiky (celkovo 17 finálových nominácií) a ďalších ocenení.

Okrem žurnalistickej práce je aktivistom a venuje sa mnohým charitatívnym projektom. Od roku 1997 je krstným otcom občianskeho združenia (OZ) Iskierka v rodnej Trnave, ktoré pomáha deťom a mladým ľuďom s kombinovaným zdravotným postihnutím. 22 rokov organizoval letné tábory Nadácie Markíza a OZ Štvorlístok deťom pre deti z ťažko skúšaných rodín a dodnes realizuje nákupy potravín, školských pomôcok a oblečenia pre chudobné deti z celého Slovenska. Po smrti svojho otca na rakovinu v roku 2008 založil pacientsku organizáciu Europacolon Slovensko a neskôr pacientsku Alianciu Nie rakovine na pomoc onkologickým pacientom. V roku 2020 sa stal zakladajúcim členom národnej Onkoaliancie. Je podpredsedom Detskej organizácie Fénix a členom Rotary klubu Bratislava.

Venuje sa aj pedagogickej činnosti. Pôsobí na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity.

Upútavka

 
Reflex - vo štvrtok, 6. októbra, o 17.25!
Sledujte celé epizody na